Românii cu datorii la ANAF își vor putea vinde proprietățile doar cu documente suplimentare
Românii care au datorii la Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) nu vor mai putea să-și vândă locuințele sau terenurile fără a prezenta anumite documente necesare la notar. Aceasta este o măsură propusă de Ministerul de Finanțe, care vizează modificarea și completarea Legii nr.