Embriagatorii în rândul tinerilor șoferi provoacă daune în trafic
Șoferi beți depistați în trafic în comuna Pufești și pe bulevardul Brăilei, în data de 22 februarie 2024 Mai mulți șoferi au fost depistați de polițiști în data de 22 februarie 2024, fiind prinși în timp ce conduceau sub influența alcoolului sau a altor substanțe interzise. Primul incident s-a petrecut în comuna Pufești, unde un autoturism a fost oprit în trafic, pe DN2 E85, după ce a fost raportat prin SNUAU 112 că circula haotic.