Sindicaliștii din Parlament alături de angajații guvernamentali în lupta pentru salarii mai mari
Sindicatele angajaţilor din Parlamentul României susţin protestul personalului Secretariatului General al Guvernului, care se plânge de nivelul scăzut al salariilor în raport cu responsabilităţile lor. Aceeaşi situaţie se regăseşte şi în Parlamentul României, unde angajaţii nu au beneficiat de majorări semnificative din 2017, salariile medii fiind de 5.500 - 5.700 lei net.