Scandal la predarea buletinelor de vot în Vrancea
Zeci de președinți și locțiitori de președinți ai secțiilor de votare din Vrancea au protestat astăzi la predarea buletinelor de vot. Aceștia au reclamat că au fost nevoiți să aștepte ore întregi, fără somn, mâncare sau igienă, din cauza autorităților care nu au reușit să se organizeze eficient.