Centrul de Management Integrat al Deșeurilor de la Haret devine operațional
Centrul de Management Integrat al Deșeurilor (CMID) de la Haret, alături de cele trei stații de transfer de la Focșani, Adjud și Vidra, au fost puse în funcțiune astăzi. Începând de astăzi, deșeurile menajere și cele reciclabile vor fi transportate, sortate, compostate, tratate și depozitate în județul Vrancea.