Atenționare pentru românii care călătoresc în Bulgaria
Ministerul Afacerilor Externe informează cetățenii români care doresc să călătorească în Republica Bulgaria sau să tranziteze acest teritoriu că, din motive preventive, a fost reintrodusă dezinfectarea mijloacelor de transport la punctele de trecere a frontierei bulgare cu Republica Turcia. Măsura a fost impusă din cauza riscurilor asociate cu răspândirea pestei micilor rumegătoare.